Our product range includes a wide range of soya chunks pouch roll, printed wafer pouch, farsan namkeen pouchs and printed flour bag.
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 100g |
| Pouch Type | Pillow Pouch |
| Material | PET / MET PET / PE (Polyester / Metalized Polyester / Polyethylene) |
| Pouch Lamination | 3-Layer |
| Shape | Rolls |
| Closure Type | Heat Seal |
| Printing & Customization | Custom Printed |
| Color | All |
| Brand | Customize |
| Packaging Size | Customize |
| Packaging Type | Plastic Bag |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Material | Metalized Film |
| Pouch Type | Pillow Pouch |
| Capacity | 100g |
| Pouch Capacity | Customized |
| Type of Pouch | Center Sealed Pouch |
| Printing Type | Rotogravure |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Usage | Food Packaging |
| Base Material | PET |
| Pouch Size | Customized |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Finish | Glossy |
| Surface Finish | Glossy |
| Available Colors | All colors available |
| Bag Pattern | Pillow Type |
| Design | Customized |
| Packaging Type | Roll |
| Application | Food Packaging |
| Feature | Grease Proof, Leak Proof, Moisture Proof, Air Tight |
| Additional Cost Items | Dye Cylinder Cost |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 500 g |
| Material | LDPE |
| Pouch Type | Center Seal |
| Type of Pouch | Window Pouch |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Usage | Dry Fruits, Frozen Snacks, Confectionery, Chips, Namkeen, Biscuits, Noodles, Popcorn |
| Surface Finish | Printed |
| Base Material | PET (Polyester) |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Design | Customized |
| Minimum Order Quantity | 300 Kgs |
| Size | Customize |
| Pouch surface Finish | Glossy |
| Color | Multicolor |
| Food Grade | Yes |
| Pattern | Printed |
| Additional cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 1 kg |
| Bag Type | Laminated Pouch |
| Pouch Size | Customized |
| Printing | Customized |
| Type of Pouch | Pillow Pouch |
| Lamination | Laminated |
| Suitable For | Pulses, Atta, Maida, Sattu, Rice Flour, Sugar, Besan, Spices |
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Base Material | PET (Polyester) |
| Pouch Pattern | Printed |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Finish | Glossy |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Printing Technology | Rotogravure |
| Available Colors | All colors available |
| Additional Cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
VINIKA PRINT TEAM (Sales)
Vinika Print Pack
Plot No B-11/12,Block No 67,Behind Radhe Weigh Bridge, Kadodara-Surat Road,Vareli,Kadodara
Surat - 394305, Gujarat, India