Offering you a complete choice of products which include auto parts packaging pouch, printed pouches for flour, salt packaging laminated pouch, packaging pouch for sanitary pads, sanitary pad packaging pouch and pulse packaging pouch.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Capacity | 10 Kg |
| Base Material | PET |
| Application | Industrial Spare Parts Packaging |
| Type of Pouch | Center Sealed Pouch |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Minimum Order Quantity | 300 Kgs |
| Pouch Size | Customized Size |
| Pouch Pattern | Printed |
| Pouch Finish | Glossy |
| Additional cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 5.35 / Piece Get Latest Price
| Material | Laminated Pouch |
| Pouch Type | Center Seal Pouch |
| Capacity | 5kg |
| Pouch Capacity | 5 kg |
| Type of Pouch | Pillow Pouch |
| Printing Type | Rotogravure |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Usage | Food Packaging, Snacks, Spices |
| Base Material | PET |
| Pouch Size | Customize |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Finish | Glossy |
| Surface Finish | Glossy |
| Available Colors | All colors available |
| Bag Pattern | Pillow Type |
| Design | Customized |
| Application | Food Packaging |
| Feature | Air Tight, Grease Proof, Moisture Proof, Leak Proof |
| Additional Cost Items | Dye Cylinder Cost |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 22000 Piece
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Pouch Type | Pillow Pouch |
| Capacity | 1 kg |
| Printing Type | Printed |
| Type of Pouch | Pillow Pouch |
| Material | Multi-color Glossy |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Pouch Pattern | Printed Laminated Pouch |
| Pouch Finish | Glossy |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Mode of Supply | Pouches |
| Lamination Technique | Hot Lamination |
| Sealing Type | Center Seal |
| Application | Food Packaging |
| Usages | Salt Packaging |
| Packaging Size | 100g |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 0.39 / Piece Get Latest Price
| Pouch Type | Side Seal Pouch |
| Capacity | Customize |
| Printing Type | Printed |
| Material | Printed |
| Bag Type | Pad Disposal Bag |
| Closure Type | Heat Seal |
| Pouch Features | Gusset |
| Usage Application | Sanitary Pad, Diaper |
| Pouch Lamination | LDPE |
| Feature | Disposable, Easy Tear, Leak Proof, Odor Lock |
| Surface Finish | Glossy |
| Pouch Finish | Glossy |
| Mode of Supply | Pouches |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 50000 Piece
₹ 3.5 / Piece Get Latest Price
| Material | LDPE |
| Capacity | 3 Pads |
| Bag Type | Diaper Bag |
| Closure Type | Self Adhesive |
| Usage Application | Sanitary Pad |
| Surface Finish | Matte |
| Color | White |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 3.8 / Piece Get Latest Price
| Pouch Type | D Cut Pouch |
| Capacity | Customized |
| Printing Type | Printed |
| Application | FMCG Products Packaging |
| Material | LDPE |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Features | D Cut Pouch |
| Pouch Lamination | Single Layer Lamination |
| Pouch Size | customised |
| Pouch Pattern | Printed |
| Pouch Finish | Glossy |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Mode of Supply | Pouches |
| Design | Customized |
| Packaging Type | Bag |
| Available Colors | All Colors Available |
Minimum order quantity: 30000 Piece
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Pouch Type | Pillow Pouch |
| Base Material | PET (Polyester) |
| Capacity | 1 kg |
| Printing Type | Printed |
| Minimum Order Quantity | 300 Kgs |
| Type of Pouch | Pillow Pouch |
| Material | Multi-color Glossy |
| Pouch Features | Window, Tear Notch |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Size | Customized |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch surface Finish | Glossy |
| Pouch Finish | Glossy |
| Mode of Supply | Pouches |
| Design | Customized |
| Sealing Type | Center Seal |
| Colors | All colors available |
| Additional cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Material | PET PE |
| Bag Capacity | 500 g |
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Application | FMCG Products Packaging |
| Printing Type | Rotogravure |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bag Pattern | Side Gusset |
| Base Material | PET |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Type of Pouch | Center Seal Pouches |
| Feature | Moisture Proof, High Barrier, Leak Proof |
| Surface Finish | Glossy |
| Pouch Finish | Glossy |
| Usage | Detergent Powder, Soap Powder |
| Country Of Origin | Made In India |
| Additional Cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material | PET MET PET |
| Pouch Capacity | 500 g |
| Application | Food Packaging |
| Pouch Size | Customized |
| Type of Pouch | Center Sealed Pouch |
| Printing Type | Rotogravure |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Usage | Grain Seeds |
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Base Material | PET (Polyester) |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Bag Pattern | Pillow Type |
| Pouch Finish | Glossy |
| Feature | High Barrier, Odor Proof, Moisture Proof, UV Resistant |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Surface Finish | Glossy |
| Country Of Origin | Made In India |
| Additional Cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
₹ 215 / Kg Get Latest Price
| Material | PET PE |
| Bag Capacity | 1 kg |
| Minimum Order Quantity | 300 Kg |
| Application | FMCG Products Packaging |
| Printing Type | Rotogravure |
| Closure Type | Heat Sealed |
| Bag Pattern | Side Gusset |
| Base Material | PET |
| Pouch Pattern | Printed |
| Printing Technique | Rotogravure |
| Pouch Lamination | Multi Layer Lamination |
| Type of Pouch | Side Gusseted Pouch |
| Feature | Leak Proof, Moisture Proof, High Barrier |
| Surface Finish | Glossy |
| Pouch Finish | Glossy |
| Usage | Liquid Detergent, Laundry Powder, Soap Powder, Detergent Powder |
| Additional Cost Items | Dye Cylinder Cost |
Minimum order quantity: 300 Kg
VINIKA PRINT TEAM (Sales)
Vinika Print Pack
Plot No B-11/12,Block No 67,Behind Radhe Weigh Bridge, Kadodara-Surat Road,Vareli,Kadodara
Surat - 394305, Gujarat, India